Dr hab. Paweł Reichert na Uniwersjadzie w Taipei
(15.9.2017)

Dr hab. Paweł Reichert, Kierownik Zakładu Medycyny Sportowej przy Katedrze Fizjoterapii, uczestniczył w Letniej Uniwersjadzie Sportowej w Taipei na Tajwanie jako członek Międzynarodowej Komisji Medycznej.

Stypendium ministra za wybitne osiągnięcia
(14.9.2017)

Do 22 września studenci Wydziału Nauk o Zdrowiu składać mogą w dziekanacie wnioski o przyznanie stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia.

Rzucamy wyzwanie uczelniom
(6.9.2017)

30 września po raz trzeci wystartuje Bieg Uniwersytetu Medycznego. Rzucamy wyzwanie wrocławskim uczelniom; najszybsze zostaną nagrodzone. Zapisując się, trzeba zaznaczyć nazwę naszej uczelni.

Najlepiej w Europie rekrutujemy pacjentów
(31.8.2017)

Członkowie Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (ESC) ocenili postępy realizowanego przez Katedrę Chorób Serca projektu badania klinicznego o BETA3_LVH. Nasza jednostka została liderem rekrutacji pacjentów.

Edukacja, profilaktyka – co można zrobić z małym budżetem?
(29.8.2017)

Bezpłatny warsztat dla studentów „Edukacja, profilaktyka – co można zrobić z małym budżetem?"poprowadzą Kamila Szarejko i Kinga Lipka z Fundacji Medicover. Zaplanowano go 27 września w godz. 12.30-14.00. Obowiązują zapisy.

Praktyki wakacyjne w Rumunii
(7.8.2017)

W tym roku ruszyła w wakacje pierwsza wymiana studentów z uczelnią partnerską w Tirgu Mures. Pięć studentek Wydziału Nauk o Zdrowiu wyjechało na miesiąc praktyk do klinik tamtejszego szpitala uniwersyteckiego.

Kształcenie podyplomowe pielęgniarek i położnych
(11.6.2017)

Wydział Nauk o Zdrowiu rozpoczyna nabór kandydatów do „Projektu kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych w Polsce Zachodniej”. W programie kursy specjalistyczne i kwalifikacyjne.

70 lat kształcenia położnych we Wrocławiu - konferencja
(2.6.2017)

Dziekan WNoZ wyraża zgodę  na uczestnictwo w X Konferencji Naukowo – Szkoleniowej: 70 lat kształcenia położnych we Wrocławiu – Z tradycją w edukacji do nowoczesnej opieki położniczej studentów kierunku położnictwo I i II stopnia.

Erasmus Buddy
(2.6.2017)

Zapraszamy studentów wszystkich wydziałów do opieki nad studentami przyjeżdżającymi na najbliższe praktyki wakacyjne w ramach programu Erasmus w roku akademickim 2016/2017 oraz w ramach umów bilateralnych.

Studenci WNOZ-u poznali niemieckie metody kształcenia
(30.5.2017)

Pierwsza grupa studentów i nauczycieli wzięła udział (22 - 26.05.2017r.) w wyjeździe studyjnym do Berlina. Studenci i pracownicy UMW odwiedzili niemieckie placówki opieki i poznali tamtejszy system nauki.